Filtruj według

Reduktory - filtry - smarownice

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-24 z 43 pozycji
Aktywne filtry

Filtry sprężonego powietrza, reduktory ciśnienia, manometry, wysokiej jakości akcesoria do narzędzi pneumatycznych 

Filtry sprężonego powietrza, pneumatyczne reduktory ciśnienia i smarownice to podzespoły bez których trudno wyobrazić sobie zoptymalizowaną eksploatację instalacji pneumatycznych. Wbrew pozorom wymaga ona wysokiej jakości podzespołów. Ale jeśli ich dostarczymy, nasza praca wydatnie zyska na wydajności oraz na efektach. W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w dobry filtroreduktor lub filtroregulator pneumatyczny. To komponent, służący do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń stałych i płynnych. Niezbędny do bezawaryjnej pracy całego układu. Wielkość wyłapywanych zanieczyszczeń regulują zastosowane wkładki filtracyjne. Filtr powietrza utrzymuje również stałą wartość ciśnienia wyjściowego w instalacjach pneumatycznych. A to może się zmieniać w zależności od wartości wejściowej i redukowanej. Dlatego dobrze też mieć na wyposażeniu regulator ciśnienia z manometrem RECTUS. Dzięki niemu poziom presja powietrza w naszym systemie będzie stała. A to przecież klucz do pracy narzędzi pneumatycznych w optymalnym przedziale parametrów. Machonline.pl zaprasza do sklepu internetowego ze sprzętem i akcesoriami. Innego niż wszystkie. Tutaj znajdziesz urządzenia tak znanych producentów jak Rectus, SATA, Gedore czy Ingersoll Rand.  

Podzespoły niezbędne do budowy instalacji sprężonego powietrza

Oferowane przez sklep machonline.pl reduktory, filtry sprężonego powietrza i smarownice to gotowa recepta na wykorzystanie maksimum możliwości przemysłowych instalacji pneumatycznych. Kontrola ciśnienia to jeden z kluczowych elementów regulacji przepływu powietrza w naszej instalacji. Ma ona za zadanie dostosowanie i zmniejszenie wyższej presji powietrza przed zaworem do wymaganego niższego ciśnienia za zaworem. Takie komponenty często poddawane są naprawdę wielkim obciążeniom. Dlatego też w naszym sklepie doradzamy między innymi reduktor ciśnienia z manometrem, który w widoczny sposób pomoże to obciążenie kontrolować. Nie należy także bagatelizować takiego urządzenia jak smarownica pneumatyczna. Cieszą się one coraz wyższą popularnością. Zostały zaprojektowane tak, aby przedłużać żywotność części zagrożonych tarciem. I w tej kwestii nie mają sobie równych. Dzięki tłoczeniu smaru przez powietrze, potrafi on dotrzeć do wielu, nawet trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu smarowanie jest dokładne i precyzyjne. A to z kolei przekłada się na lepszą pracę i dłuższą żywotność naszej maszyny. Niezaprzeczalną zaletą takich smarownic jest uniwersalność i wszechstronność zastosowania. Nadadzą się one zarówno do dużych, jak i małych maszyn.

Wytrzymałe reduktory ciśnienia do instalacji pneumatycznych

Takie elementy jak reduktory ciśnienia stanowią stosunkowo niewielkie, jednak niezwykle istotne części do instalacji pneumatycznych. Są to urządzenia łączące w sobie prostotę konstrukcji z bardzo znaczącym efektem, który można dzięki nim uzyskać. Sposób ich działania, jak sama nazwa wskazuje, polega na obniżeniu wartości presji gazu na zaworze wejściowym, do odpowiedniej na wyjściowym. W instalacjach na sprężone powietrze te wartości bardzo często muszą być bardzo precyzyjne bo wymagają ich konkretne urządzenia. Efekt ten osiąga się na kilka sposobów. Najpopularniejszym i najprostszym jest odpowiednio gęste poskręcanie przewodu, przez który przechodzi gaz. Jego presja rozchodzi się wtedy na ściankach zakrętów. Innym – zmiana średnicy łącza. Nowocześniejsze ograniczniki ciśnienia posiadają bardziej skomplikowane mechanizmy, które pozwalają na zachowanie dużej precyzji. Niezwykle istotne jest, by proces ograniczania odbywał się niezależnie od zmian wartości na wejściu. To znaczy – aby wylotowa liczba barów pozostawała niezmienna bez względu na zwiększenie lub zmniejszenie się presji gazu na wlocie. Istnieją wersje, w których te parametry można ustawić.

Sklep z narzędziami pneumatycznymi zaprasza

Można powiedzieć, że reduktory ciśnienia pracują pod dosłownie dużą presją. Czyli w warunkach, w których zachowanie właściwych i pożądanych ustawień może być trudne. Dlatego bardzo istotne jest, żeby zwracać uwagę na pewne właściwości tych elementów, które w zależności od marki i producenta, mogą się różnić. Te najważniejsze to oczywiście ciśnienie wejściowe i wyjściowe. Zazwyczaj używane w takich konstrukcjach jak instalacje zasilane sprężonym powietrzem to wersje 40 bar. Również istotnym elementem tego komponentu jest dobrej jakości filtr. Ma on bardzo duże znaczenie w przypadkach gdy instalacji pneumatycznej używamy na przykład do zasilania maszyn lakierniczych. Nawet drobne zanieczyszczenia mogą w tych okolicznościach spowodować awarię. Ważne jest ponadto, aby nasz ogranicznik pracował w przyzwoitym zakresie temperatur. Wiadomo, że ciepło i zimno powodują rozszerzanie i kurczenie jego elementów. A to ma wpływ na jego parametry. Z kolei jeśli potrzebujemy kontroli nad bieżącą wartością presji na wyjściu, wybierzmy modele z regulacją lub z manometrem.

Filtroreduktor Rectus do usuwania zanieczyszczeń z instalacji sprężonego powietrza

Filtroreduktor to element którego głównym zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie medium roboczego na którym pracują instalacje sprężonego powietrza. Służy do usuwania z niego zanieczyszczeń stałych i płynnych zgodnie z zamocowaną w nim wkładką filtracyjną. Najczęściej występuje w wersjach o średnicy przyłączy ¼’’, 3/8’’, ½’’, ¾’’ oraz 1’’. Drugą, nie mniej ważną funkcją tych elementów jest redukcja ciśnienia na wejściu do stałej wartości na swoim wyjściu. Dobre filtroreduktory cechują się tym, że potrafią ustawić oraz przede wszystkim utrzymać stałą wartość ciśnienia wyjściowego w instalacjach pneumatycznych. I to niezależnie od zmiany ciśnienia wejściowego. Oczywiście powyżej ciśnienia zredukowanego. Połączenie obu funkcji sprawia, że elementy te stanowią części do instalacji pneumatycznych o wysokiej precyzji. Zabrudzenie powietrza jako medium roboczego w takim systemie zawsze stanowi duży problem. Oprócz spadku wydajności oraz obniżonych parametrów układu, mogą one nawet powodować awarie i związane z nimi kosztowne przestoje. Dlatego rola tych komponentów jest tak ważna dla poprawnego działania całości systemu. 

Filtroreduktor Rectus o średnicy przyłączy ¼’’, 3/8’’, ½’’, ¾’’ oraz 1’

Dobry filtroreduktor potrafi wyłapać nawet niewielkie zanieczyszczenia. Powietrze jako medium robocze nawet z drobnymi zabrudzeniami (na przykład oleje) najczęściej powoduje zmniejszenie ciśnienia oraz przegrzewanie się elementów zasilających. Z tych powodów zdecydowanie nie należy montować do instalacji pneumatycznych akcesoriów gorszej jakości. Ich odpowiedniki lepszej klasy cechują się przede wszystkim świetnymi parametrami. Powinny to być przede wszystkim optymalny maksymalny przepływ (2600l/min lub nawet 3400l/min w zależności od układu), dobry zakres ciśnienia pracy oraz temperatury pracy. Szczególnie ta ostatnia właściwość ma znaczenie gdyż bardzo często pracują one w wysokich temperaturach (na przykład przy działających kompresorach). Ponadto wysokiej jakości element tego typu,  oprócz wysokich parametrów, powinien także posiadać w zestawie jeszcze manometr i uchwyty montażowe. Z kolei każdy poważny producent powinien umożliwiać szybki i łatwy dostęp do wymiennych wkładek filtracyjnych. Odpowiednio dobrany i zamontowany komponent z pewnością będzie zapewniał długą żywotność urządzeń i narzędzi pneumatycznych dzięki dobremu wychwytowi zanieczyszczeń stałych. A także kondensatu ze sprężonego powietrza.