Filtruj według

Narzędzia izolowane

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Narzędzia izolowane dla elektryków i monterów instalacji elektrycznych

Narzędzia izolowane czyli takie, których część lub całość pokryta jest izolatorem. Materiał taki  chroni operatora przed działaniem prądu elektrycznego. Od jakości takich przyborów jak na przykład kleszcze lub szczypce, nierzadko zależy ludzkie życie. Tylko szczypce uniwersalne izolowane dają gwarancję ochrony pracujących z nimi elektryków, monterów i innych robotników. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą instalacje wysokonapięciowe lub wysoko prądowe, nie warto korzystać z półśrodków. Nasze szczypce izolowane SATA to synonim naprawdę wysokich parametrów i bezpieczeństwa. Rynek zna tego producenta przede wszystkim z dożywotniej gwarancji na jego  produkty. A to dlatego, że kontrola jakości jego procesu produkcyjnego jest wyjątkowo ostra. Rękojeść tych przyborów to wysokiej jakości tworzywo, dzięki któremu praca z nimi jest wyjątkowo ergonomiczna a przede wszystkim bezpieczna. Tylko najlepsi i profesjonalni producenci są w stanie zagwarantować odpowiednią jakość narzędzi używanych w instalacjach elektrycznych. I przy wysokich napięciach. Sklep internetowy Machonline oferuje Państwu szeroki wachlarz przyborów do pracy z prądem, dzięki którym będzie ona efektywna i bez zagrożeń.

Narzędzia izolowane czyli gwarancja bezpiecznej pracy bez ryzyka

Narzędzia izolowane wpłyną również na komfort ich operatora. To przecież świadomość, że mamy w ręku świetne narzędzia ręczne, które mogą uchronić nas od śmierci lub kalectwa. Dobierając nasz asortyment w tej kategorii kierowaliśmy się przede wszystkim tymi jego cechami. Dlatego szczypce izolowane uniwersalne występują w rozmiarach 6’’, 7’’ i 8’’. I spełniają szereg najbardziej wyśrubowanych norm w swojej kategorii. Producenci oznaczyli nasze produkty znakami, które świadczą o ich spełnianiu. Zostały też one gruntownie przebadane i sprawdzone pod kątem  termicznym, mechanicznym, elektrycznym, toksycznym oraz radiologicznym. Wybierając tego rodzaju przybory nie warto kierować się niską ceną. Jeśli mają one dobrze spełniać pokładane w nich oczekiwania, warto kupić nieco droższe. I później cieszyć się ich bezproblemową pracą przez całe lata. Tylko z odpowiedniej jakości przyborami możemy mieć pewność, że robota przy gniazdkach, przewodach i urządzeniach elektrycznych będzie bezawaryjna i wolna od zagrożeń. Dobre narzędzia dla elektryka oprócz tego że zminimalizują niebezpieczeństwo, pozwolą mu także efektywnie wykonywać swoją pracę. 

Sprawdzone narzędzia izolowane do pracy pod napięciem

Izolowane przybory do pracy to poważna sprawa gdyż to właśnie od nich niejednokrotnie zależy życia na przykład elektryka czy instalatora. Dlatego w tym przypadku nie warto stawiać na rzeczy tanie lub niewiadomego pochodzenia. Jeśli nie chcemy ryzykować zdrowia i życia, warto od razu postawić na sprawdzone rozwiązania znanych producentów. Oczywiście najważniejszym elementem budowy takich narzędzi (poza dobrymi parametrami), jest jakość samej izolacji. A ta nie może być niska. Standardowo powinna ona chronić przed napięciem do 1000V, co potwierdzać powinien odpowiedni symbol bezpieczeństwa. Dobry producent takiego sprzętu, przed wypuszczeniem partii na rynek dokładnie testuje jakość swych produktów, często nawet zawyżając w ich czasie wartość napięcia działającego na izolację. I są to testy nie tylko prądowe. Spore znaczenie ma również niska palność obudowy, która mogłaby poparzyć instalatora, lub uwolnić szkodliwe substancje. Kupując w naszej ofercie wyroby świetnej firmy SATA, mają Państwo absolutną pewność, że nic takiego nie nastąpi. 

Profesjonalny sprzęt do montażu instalacji elektrycznych, sklep machonline.pl zaprasza

Większość szanujących się marek narzędziowych posiada w swojej ofercie specjalne wersje do pracy pod napięciem. Najczęściej można je poznać właśnie po grubej izolacji oraz po krzykliwej, zazwyczaj żółtoczerwonej mieszance kolorów. Najczęściej spotykanym rodzajem takich przyborów są szczypce izolowane uniwersalne. To podstawowe narzędzie pracy dla elektryków, którzy używają ich do obcinania, formowania lub zaginania przewodów elektrycznych. Mogą one przybierać różne kształty, ale najczęściej spotykany jest model ze szczękami płaskimi. Zdarzają się również wersje boczne (tradycyjne „boczki”), nastawne oraz czołowe. Praktycznie każdy model narzędzi spotykany w instalacjach ma swój izolowany odpowiednik. Także te dwuręczne. Mogą to być również wkrętaki oraz klucze. Także w zestawach. Obecnie, w dobie szybkiego rozwoju infrastruktury oraz rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną, wysokiej jakości, bezpieczne, izolowane przybory do pracy, są w cenie. W Machonline chcemy dostarczać naszym Klientom ich asortyment, który sami sprawdziliśmy i którego zalet jesteśmy pewni. Mamy świadomość wagi bezpieczeństwa pracy. Dlatego produkty, które znaleźć można na naszych stronach są gwarancją sprawności i bezpieczeństwa.