Szlifierki pneumatyczne
Wygodne szlifierki pneumatyczne proste, dwukierunkowe oraz oscylacyjne
Szlifierki pneumatyczne proste w naszej ofercie, to narzędzia na sprężone powietrze, które naprawdę robią świetną robotę! Trudno sobie bez tych akcesoriów wyobrazić wszelakie frezowanie, szlifowanie czy chociażby cięcie i przycinanie. Szlifierki kątowe to niezbędny składnik każdego, nawet tego skromnego przydomowego warsztatu. Sklep internetowy machonline.pl to miejsce, w którym znajdziesz imponujący wybór tych przyborów. Są tutaj świetnej jakości szlifierki obrotowo – oscylacyjne na tarczę, wersje taśmowe oraz proste. Są one wyposażone w kompozytowy wirnik i łopatki. Dlatego mogą pracować bez smarowania. Wszystkie ponadto posiadają wbudowane podłączenia do odsysania pyłu. Równie ergonomiczne i nowoczesne są modele z tarczą do usuwania kleju. A także wersje rzędowe, trzpieniowe, mimośrodowe czy do opon. Pneumatyka przemysłowa jako technologia to przede wszystkim ergonomia, trwałość i wytrzymałość. Narzędzia pneumatyczne do warsztatów tego typu zapewniają wysoki komfort pracy, dużą moc oraz możliwość przeprowadzania robót nawet w bardzo trudnych warunkach. Z kolei w porównaniu z akcesoriami elektrycznymi, zazwyczaj są bardziej ekonomiczne, tańsze i charakteryzują się niższym poborem mocy.
Przetestowane szlifierki pneumatyczne proste i kątowe do warsztatów samochodowych i fabryk części mechanicznych
Szlifierki pneumatyczne proste to także idealne rozwiązanie w strefach zapylonych. Wszędzie tam gdzie krążą metalowe opiłki, wersje elektryczne mogą stanowić zagrożenie. Nie bez znaczenia są także takie parametry jak poręczność, lekkość i wygoda. A w tej kwestii szlifierki taśmowe zdecydowanie przodują. Podobnie jak modele proste przedłużone, dwukierunkowe oraz posuwisto – zwrotne. Z kolei do szlifowania bardziej delikatnych powierzchni idealnie nada się szlifierka czołowa. Te narzędzia do pracy, zasilane strumieniem sprężonego powietrza pod odpowiednim ciśnieniem, z pewnością nie zawiodą pokładanych w nich nadziei. Dodatkowo wysoki komfort pracy z nimi gwarantuje relatywnie niski poziom wibracji oraz emitowanego hałasu. Szczególnie w porównaniu z wersjami z zasilaniem sieciowym czy nawet na akumulator. Ponadto istotna jest także ich architektura oraz konstrukcja. Tutaj praktycznie „nie ma co się zepsuć”. Pneumatyka przemysłowa ma to do siebie, że elementy z których się składa są proste, łatwe do wymiany i obciążone małym ryzykiem awarii. Oferujemy najwyższej klasy sprzęt firmy Ingersoll Rand i innych.
Szlifierki pneumatyczne kątowe, jak znalazł do pracy w trudno dostępnych miejscach
Szlifierki pneumatyczne kątowe to jedne z najpopularniejszych przyborów w kategorii narzędzia zasilane sprężanym powietrzem. Stosowane oczywiście z odpowiednimi tarczami, stanowią świetną propozycję do pracy tam, gdzie dostęp bywa mocno utrudniony. Jak każde narzędzia pneumatyczne, w tych warunkach sprawdzą się najlepiej. A umożliwi to ich specjalna konstrukcja oraz dużo mniejsze rozmiary dzięki brakowi baterii akumulatorowych. Tego typu urządzenia do warsztatów posiadają tylko jedno przyłącze powietrza (zazwyczaj na górze lub z tyłu obudowy), dzięki czemu nie zabierają wiele miejsca. Swoimi parametrami zaś często przebijają wersje prądowe, jednocześnie w niczym im nie ustępując. Świetnie poradzą sobie zarówno w przydomowym warsztacie, jak i w specjalistycznym zakładzie. Generalnie urządzenia zasilane sprężonym powietrzem cechują się wysoką ergonomią, niższymi cenami oraz ekonomią. Stanowią także zdecydowanie ekologiczną alternatywę dla urządzeń zasilanych tradycyjnie. Są ponadto dużo bardziej komfortowe dla operatora. Zazwyczaj dopasowane do dłoni, lekkie i niegrożące porażeniem czy kontuzją. Praca z nimi nawet w bardzo trudnych warunkach może być niemalże przyjemnością.
Narzędzia pneumatyczne do warsztatów to synonim bezpiecznej i wydajnej pracy
Nowoczesne szlifierki pneumatyczne proste przydadzą się każdemu, kto modernizuje linię technologiczną, warsztat lub zakład produkcyjny. Obecnie wykorzystuje się je w przemyśle stoczniowym, metalowym, okrętowym oraz budowlanym. Ich podstawowe funkcje (oprócz oczywiście szlifowania) to oczyszczanie metalowych powierzchni, wykańczanie spawów oraz usuwanie korozji. Nierzadko również cięcie oraz wycinanie. Swymi parametrami te urządzenia przemysłowe mogą się pochwalić. Potrafią one bowiem współpracować z tarczami o średnicy od 75 mm do 150 mm. Obsługują one także szczotki tarczowe. Wyposażone są ponadto w liczne mechanizmy bezpieczeństwa. Należą do nich między innymi osłony tarczy oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Tym użytecznym akcesoriom niestraszne wstrząsy, uderzenia, upadki oraz zarysowani. Dzięki świetnym filtrom, bardzo dobrze radzą sobie również z zanieczyszczeniami powietrza, takimi jak pyły, kurz czy opiłki. Czy zatem szlifierka pneumatyczna posiada jakieś słabe punkty? Niewiele. Przy odpowiedniej eksploatacji i konserwacji, na którą składa się głównie smarowanie, z pewnością posłuży ona przez wiele długich lat. Pamiętać należy również o regularnych przeglądach.