Filtruj według

Oleje sprężarkowe

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Olej sprężarkowy - wysokiej jakości olej do sprężarek do pracy w ekstremalnych warunkach

Oleje sprężarkowe są niezbędne wszędzie tam, gdzie podczas pracy dochodzi do ocierania się o siebie metalowych elementów. W przypadku kompresorów pneumatycznych ich stosowanie jest warunkiem prawidłowego działania urządzenia, co wynika bezpośrednio z jego konstrukcji. Najczęściej smarowania olejem sprężarkowym wymagają tłoki, pierścienie tłokowe, cylindry, zawory i łożyska wału korbowego. W Machonline.pl znajdziesz najwyższej jakości olej Shell Corena (20l). To olej sprężarkowy do zadań specjalnych, który doskonale sprawdzi się w warunkach przemysłowych. Potrafi utrzymać interwały wymiany do 4000 godz. działania, nawet podczas pracy z maksymalną temperaturą tłoczenia do 100ºC.

Proponowany olej sprężarkowy można doprowadzić do powierzchni trących w sposób bezciśnieniowy (smarowanie grawitacyjne bądź rozbryzgowe) lub ciśnieniowy (wtryskiwanie oleju bezpośrednio do danego elementu).

Olej do sprężarki śrubowej i nie tylko - poznaj ofertę Machonline.pl

Jeżeli nie wiesz, jaki olej do sprężarki śrubowej wybrać, postaw na wysoką jakość Shell Corena. Nasze oleje sprężarkowe to gwarancja mniejszego tarcia, a tym samym mniejsze zużycie części i wydatków na naprawy. Najnowocześniejsze mieszanki potrafią dodatkowo skutecznie odprowadzać temperaturę, która podczas pracy znacznie się zwiększa. Często stosowane są też jako chłodziwa tam, gdzie nie da się w inny sposób obniżyć temperatury pracujących elementów. Dobry olej sprężarkowy powinien również w bezpieczny sposób umożliwiać odprowadzanie zanieczyszczeń lub produktów zużycia z układu. Przykładem mogą być metalowe opiłki, których czyszczenie w wielu bardziej skomplikowanych maszynach może stanowić kłopot. Ponadto olej sprężarkowy (w tym olej do sprężarki śrubowej) traktuje się jako materiał uszczelniający. Wiele parametrów układów mechanicznych określa się, biorąc pod uwagę dobre uszczelnienie ich komór roboczych. Na koniec wspomnieć należy jeszcze o podstawowych zadaniach oleju do sprężarek śrubowych (i nie tylko), czyli konserwacji i ochronie przed korozją.