Szlifierki proste
Pneumatyczne szlifierki proste, dwukierunkowe, trzpieniowe, przedłużone, z blokadą spustu
Pneumatyczne szlifierki proste, określane także jako paluszkowe lub trzpieniowe to jeden z najczęściej występujących typów tych urządzeń. Ich konstrukcja i wygląd mogą przypominać tradycyjną wiertarkę. Zaś sama idea ich działania także opiera się na funkcji obrotowej. Tyle że zamiast wiertła montuje się na nie ściernicę listkową lub kamienie szlifierskie. Sklep internetowy Machonline dla swoich Klientów przygotował w tym dziale wysokiej jakości narzędzia pneumatyczne, które sprawią, że praca nabierze efektywności i jakości. Oferujemy między innymi takie narzędzia zasilane sprężarką jak szlifierka prosta dwukierunkowa Ingersoll Rand 426, oraz jej wersja przedłużona z tuleją zaciskową. I to nie wszystko. Znaleźć u nas można także te urządzenia wyposażone w zestaw 10 ściernic czołowych. Sprawdzą się one wspaniale zarówno w ciężkich pracach warsztatowych, jak i podczas drobnych robót wykończeniowych. Pomogą przy przygotowaniach powierzchni do spawania, przy usuwaniu rdzy. Poradzą sobie podczas precyzyjnych robót szlifierskich i polerskich. Z kolei dzięki swej nowatorskiej konstrukcji, dobrym materiałom i niewielkiej wadze są poręczne i wygodne dla operatora.
Szlifierki proste pneumatyczne do usuwania rdzy, do polerowania, energooszczędne, paluszkowe, z kompletem ściernic
Szlifierki proste obecne w naszej ofercie to propozycja pod wieloma względami wyjątkowa. Tak samo jak ich producent, Ingersoll Rand, którego nikomu, kto choć trochę zna narzędzia na pneumatykę, nie trzeba przedstawiać. Ta firma to przede wszystkim rewelacyjne parametry, także w prostszych urządzeniach. I tak samo przystępne ceny. Produkty tej firmy to bardzo wszechstronne urządzenia. Używa się ich głównie do niszczenia spoin, do gratowania lub do polerowania. Zastosowano w nich szereg użytecznych ulepszeń konstrukcyjnych, które sprawiają że sprzęt ten emituje mniej drgań, jest bezpieczniejszy oraz eliminuje ewentualne zanieczyszczenia oleju roboczego. Przybory te cechują się oczywiście również wszystkimi zaletami pneumatyki przemysłowej. Charakteryzują się zatem dobrym stosunkiem pobranej energii do wykonanej pracy, dobrą manewrowością, a także bardzo rzadko się psują. Stanowią z pewnością mocnego konkurenta dla modeli zasilanych energią elektryczną, głównie ze względu na swoją lekkość oraz relatywnie mniejsze rozmiary. Ponadto specjalna architektura zastosowanych w nich łożysk zapewnia długi żywot tych przyborów do pracy.
Podstawowa szlifierka paluszkowa lub trzpieniowa i jej dobór
Niewątpliwą zaletą tego sprzętu jest jego wszechstronność. Można dostrzec go nie tylko na halach fabrycznych, ale nawet w najskromniejszych przydomowych warsztatach. I nic dziwnego. To uniwersalny sprzęt, który wykorzystuje się także w przemyśle maszynowym, budowlanym, lotniczym czy usługowym. Oprócz oczywiście szlifowania, można nim również ciąć, polerować, gratować oraz obrabiać wiele materiałów. Wśród nich można znaleźć między innymi drewno, metal i tworzywa sztuczne. Ale także te poważniejsze jak kamień, kostka brukowa, a nawet odlewy żeliwne. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju tarcz, które do niego zamontujemy. Może to być między innymi tarcza kamienna, szlifierska, ściernica listkowa, a nawet wiertło. Nie bez znaczenia jest także jego zazwyczaj niewielki rozmiar. Pozwala to wykonywać nim całkiem precyzyjne prace również w trudno dostępnych miejscach. Każdy kto pracował w warsztacie wie, że takich miejsc jest bardzo wiele. Są tacy, którzy szlifierki proste stawiają nad kątowe. Choć to właśnie te drugie słyną ze swej wygody i uniwersalności.
Wysokoobrotowe i wolnoobrotowe narzędzia pneumatyczne Ingersoll Rand Sklep machonline.pl zaprasza
Dlaczego szlifierka pneumatyczna to dobry pomysł? Przede wszystkim przemawiają za nią wszystkie zalety układów zasilanych sprężonym powietrzem. A więc lepszy stosunek poboru energii do mocy oraz lekkość oraz prosta konstrukcja. Brak ciężkiego silnika powoduje, że praca nimi jest dużo łatwiejsza a przez to bardziej wydajna. Choć wymagają kompresora oraz linii zasilającej, na dłuższą metę można spokojnie mówić o ich korzystnej wydajności. Idąc dalej, są to również narzędzia pneumatyczne trwalsze i cechujące się dłuższą żywotnością. Dwa najczęściej spotykane rodzaje tych narzędzi to modele wolnoobrotowe (do 2000 obrotów na minutę) oraz szybkoobrotowe (powyżej). Te pierwsze lepiej nadają się do precyzyjnego obrabiania miękkich materiałów. Mogą to być tworzywa sztuczne lub na przykład drewno. Z kolei wersje szybsze służą raczej do pracy z materiałem twardszym. Cechują się wyższą wydajnością ale również takowym poborem energii. W Machonline oferujemy Państwu przede wszystkim produkty Ingersoll Rand cechujące się stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniem na powietrze oraz bogatym wyborem końcówek.