Filtruj według

Armatura pneumatyczna

Jest 77 produktów.

Pokazano 1-24 z 77 pozycji
Aktywne filtry

Profesjonalna armatura pneumatyczna, szybkozłączki, szybkozłącza, zawory

Armatura pneumatyczna to szeroki zbiór elementów składających się na instalacje zasilania sprężonym powietrzem. Ta spotykana najczęściej to gwintowana. Składać się na nią mogą takie elementy jak redukcja krótka 1/2’’ - 1/4’’ i redukcja długa 1/8’’ - 1/4’’. Nadają się one do pracy z takimi mediami jak sprężone powietrze, woda, oleje oraz płyny i gazy zgodne z zastosowanymi materiałami. Zadaniem tych części jest między innymi adaptacja szerszego gwintu i ciśnienia na węższy lub na odwrót. Nieodzowne do pracy ze sprężarkami są również takie części jak łączniki gwint zewnętrzny walcowy o rozmiarach 1/4’’, 1/2’’, 1/8’’ lub 3/8’’. A także kolanko gwint wewnętrzny walcowy. To podstawowe komponenty do instalacji sprężonego powietrza, bez których żadna sieć się nie obędzie. Podobnie jak w przypadku takich komponentów jak chociażby  mufa 1/2’’ czy dwójnik 1/2’’. Sklep internetowy machonline.pl zaprasza na swoje strony. Wszystkie nasze elementy w tej kategorii spełniają wymogi dyrektywy ciśnieniowej PED 2014/68/UE. Nasza armatura gwintowana jest również zgodna z dyrektywą 2011/65/UE (RoHS).)

Armatura pneumatyczna dla projektantów instalacji sprężonego powietrza

Armatura pneumatyczna i jej elementy zgromadzone na stronach naszej platformy internetowej to świetny zestaw dla projektujących całe sieci. Przyda się z pewnością do zastosowań przemysłowych. Szczególnie w takich gałęziach jak mechanika warsztatowa, budownictwo, montaż czy taśmy produkcyjne. Odpowiednio dobrane elementy pneumatyki to klucz do efektywnej i energooszczędnej sieci. Dlatego też manometry, szybkozłącza, pistolety, reduktory czy smarownice należy dokładnie rozpoznać pod kątem ich parametrów. Nie warto zadowalać się półśrodkami lub tanimi produktami. Tego typu części i całe sieci ujawniają swoje wysokie parametry pod warunkiem prawidłowego ich dobrania. Na stronach naszego serwisu online znajdą Państwo wysokiej jakości komponenty. Dzięki nim każda instalacja z pewnością będzie pracować na maksimum swoich możliwości. Nasze produkty to sprawdzone i wypróbowane komponenty, które wielokrotnie  potwierdzały swoją jakość. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem, który przygotowaliśmy w tej kategorii. Oprócz wysokiej jakości oferujemy także przyjazne metody płatności, fachową obsługę oraz błyskawiczną wysyłkę. Zapraszamy do współpracy podmioty gospodarcze oraz osoby prywatne.

Armatura pneumatyczna

 

Pod pojęciem armatury pneumatycznej mamy do czynienia z szerokim spektrum produktów składających się na konstrukcję i działanie instalacji pneumatycznych. Spektrum zastosowań armatury pneumatycznej jest niezwykle szerokie, obejmuje ono rozmaite branże.

Gdzie spotykamy armaturę pneumatyczną?

Zarówno przemysł motoryzacyjny, chemiczny, farmaceutyczny, odlewniczy czy przetwórczy polegają na instalacjach pneumatycznych. Także w przypadku konstrukcji przemysłowych czy pneumatyki spotykamy armaturę pneumatyczną. Przy każdym z tych zastosowań, komponenty armatury spełniać muszą najwyższe standardy w sferze jakości i trwałości. Nie bez znaczenia jest też prezencja jaką wykazuje się armatura pneumatyczna, bowiem lokowana jest też w pomieszczeniach w których stanowi część widocznego gołym okiem osprzętu. To zaś z kolei rzutuje bezpośrednio na wrażenia estetyczne jakie pozostawia dane pomieszczenie, a więc i generalnie cały jego wizerunek.

Cechy armatury pneumatycznej

W kontekście sprawowania się armatury pneumatycznej znaczeniem ma dobór materiałów wykorzystanych przy jej produkcji. Galwanizowany mosiądz czy stal nierdzewna to ich przykłady. Armatura ta musi współgrać z niekorzystnymi czynnikami takimi jak korozja czy podwyższone temperatury. Dlatego też długofalowe eksploatowanie tych rozwiązań definitywnie wymaga stawiania na jakość z górnej półki.

Naturalnie wykonanie niektórych partii armatury pneumatycznej z tworzyw sztucznych nie przekreśla ich użyteczności, chodzi tu o generalną zasadę inteligentnego designu obliczonego na trwałość i realne warunki eksploatacji tych komponentów.

Przykłady armatury pneumatycznej są liczne. Można tu wyróżnić złączki pneumatyczne, rozdzielacze, szybkozłączki, tłumiki hałasu czy króćce do węży. 

Walory dobrej armatury pneumatycznej

Aby cieszyć się długofalową i wolną od notorycznych problemów technicznych eksploatacją instalacji pneumatycznych, konieczne jest dobranie na ich potrzeby armatury wysokiej klasy. 

Przede wszystkim armatura pneumatyczna, jak wspomnieliśmy wcześniej, musi być odpowiednio trwała. W parze z tą istotną cechą idzie łatwość obsługi i konserwacji. Nasza instalacja powinna umożliwić szybkie i skuteczne działanie serwisantów w razie potrzeby, aby czynności konserwacyjne czy naprawy nie zajmowały przesadnie dużej ilości czasu.

Poza tym - oczywistą kwestią będzie również dobór armatury w sposób, jaki będzie odpowiedni pod względem ciśnienia roboczego do zapotrzebowania systemu pneumatycznego. Ważną jest też precyzja pracy i przepływ ciśnienia - wszystko to po to, by instalacja pneumatyczna pracowała płynnie i bezawaryjnie.

Kolejną istotną kwestią jaka również wynika z jakości wykonania jest bezpieczeństwo. Armatura pneumatyczna powinna być zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników i zapewnić odpowiednie zabezpieczenia przed awariami i wyciekami.

Uwzględniając wszystkie te istotne aspekty będziemy mogli dobrać armaturę pneumatyczną jaka spełni nasze oczekiwania i wpisze się w nasze potrzeby.