Filtruj według

Klucze dynamometryczne

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Klucz dynamometryczny Gedore przydaje się tam gdzie trzeba coś przykręcić z dokładnie odmierzoną siłą

Klucz dynamometryczny Gedore to bardzo przydatne narzędzie warsztatowe, które pozwala precyzyjnie dostosować moment (siłę), z jaką coś odkręcamy lub dokręcamy. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku pracy z elementami precyzyjnymi lub delikatnymi. A także z częściami, które wymagają konkretnej, z góry określonej siły docisku. Szereg tych wymagań i możliwości spełnia z pewnością klucz dynamometryczny Gedore, obecny w naszej ofercie. To bardzo lekkie, a jednocześnie posiadające naprawdę sporą moc narzędzie. Bez wątpienia znajdzie ono swoje miejsce w halach produkcyjnych, budownictwie, przemyśle, a także różnego rodzaju warsztatach i serwisach. Ponadto posłuży dobrze również do zastosowań domowych. Przyda się do samochodu, motocykla a nawet do roweru. Tu i tu posłuży przez długie lata. Sklep internetowy Machonline na swoich swoich stronach oferuje tylko najwyższą jakość. GEDORE to globalny producent od wielu lat będący  jedną z globalnych firm wiodących pod względem jakości na obszarze profesjonalnych narzędzi. Oferowane przez niego narzędzia ręczne wyróżniają się precyzją wykonania, dbałością o detale oraz długą żywotnością. 

Klucz dynamometryczny Gedore do silnika, do kół, do świec

Klucz dynamometryczny Gedore to świetnie narzędzie precyzyjne. Ze względu na swoją uniwersalność znajduje zastosowanie w bardzo szerokim wachlarzu technologii. Jaki klucz powinniśmy wybrać dla siebie? Wszystko zależy od poziomu precyzji, jaki powinien on sobą reprezentować. Najpopularniejsze są modele wychylne. Są one najtańsze, ale różnie bywa z ich dokładnością. Inne popularne wersje to klucze dynamometryczne mechaniczne. Przy dokręcaniu z konkretną siłą wydają one charakterystyczny dźwięk. Bardziej precyzyjne są opcje wskazówkowe oraz elektroniczne klucze dynamometryczne. Szczególnie te ostatnie charakteryzują się bardzo niskim marginesem błędu. Bardzo często to także dużo więcej niż same klucze. Do podstawowych zastosowań wystarczy zupełnie klucz wychylny. W przypadku zastosowań do konkretnych maszyn, rodzaj tego narzędzia lepiej dobierać określając zakres momentu. Najdrobniejsze elementy konstrukcji mechanicznych i innych nie powinny być dokręcane z momentem wyższym niż 20 Niutonometrów. Bardziej delikatny w swej konstrukcji silnik wymaga około 30 Nm. Z kolei do kół samochodu lub motocykla przykładamy zazwyczaj 80-120 Nm. 

Firma gedore produkuje precyzyjne klucze dynamometryczne do wymagających zadań

Gedore klucze to marka, której nikomu, kto kiedykolwiek stosował narzędzia ręczne w swej pracy, nie trzeba przedstawiać. Czy to wkrętaki kątowe, grzechotka dwukierunkowa ½’’ czy szczypce montażowe do zewnętrznych pierścieni osadniczych, ta firma to zawsze synonim jakości, trwałości oraz wytrzymałości. Nie bez przyczyny mówi się, że produkty tej grupy to narzędzia warsztatowe na całe życie. Między innymi dlatego można je znaleźć w każdym poważniejszym zakładzie pracy, a także na półkach majsterkowiczów – amatorów. I nic dziwnego, bo ich parametry mówią same za siebie. Akcesoria Gedore to przede wszystkim świetne materiały. Najczęściej wykonuje się je ze stali hartowanej własną, specjalną metodą lub stali chromowo-wanadowej kutej na gorąco. Dzięki temu nawet spore obciążenia czy naprężenia są tym przyrządom niestraszne. Ponadto ich obudowy cechują się niezwykłą ergonomią. Sprawia to, że uchwyt dłoni jest pewny, co pozwala z kolei na jeszcze bardziej efektywną pracę. Zaś cały proces produkcji cechuje się dokładną kontrolą jakości na każdym etapie. 

Sklep z narzędziami warsztatowymi zaprasza

Gedore klucze to produkty jednego z najważniejszych graczy na rynku produkcji narzędzi ręcznych. Forma powstała ponad sto lat temu w Niemczech i szybko stała się jednym z kluczowych wytwórców dla przedsiębiorstw dla takich branż jak budownictwo, przemysł maszynowy oraz motoryzacyjny. Wytwarzane przez nią szczypce montażowe, grzechotki dwukierunkowe, czy wkrętaki to niemiecka precyzja i świetna jakość. Jakość, która dzięki Machonline może zadomowić się również w Państwa przydomowym warsztacie, zakładzie pracy czy fabryce. To narzędzia do pracy, których z pewnością nie trzeba będzie szybko wymienić. Niemiecki producent jest znany z tego, że do typowych, klasycznych rozwiązań w tych przyrządach, dodaje własne, zazwyczaj mocno poprawiające ergonomię. Może to być nieco zmodyfikowany kształt, lepszy materiał czy lepiej dopasowany do ręki uchwyt. Ulepszenia te zazwyczaj robią sporą różnicę. I pozwalają chwycić mocniej, docisnąć bardziej lub dostać się tam, gdzie inne akcesoria robocze nie potrafią. Ponadto – te produkty wydatnie poprawiają samo bezpieczeństwo pracy. 

Klucz dynamometryczny

 

To niezwykle użyteczne narzędzie pozwala na dokręcenie śrub przy przyłożeniu do tego celu określonego momentu obrotowego. Za sprawą tej istotnej funkcjonalności dokonamy dokręcenia śruby w sposób rekomendowany przez producenta danego urządzenia. W wielu przypadkach aspekt ten jest krytycznie istotny dla poprawnej, bezproblemowej eksploatacji. Cecha ta pozwala zapobiec na przykład przeciągnięciu śruby, co może poskutkować kosztowny uszkodzeniami sprzętu.

 

Przeznaczenie klucza dynamometrycznego

Popularnym zwyczajem i poniekąd także odruchem, jest dokręcenia śrub przy przykładaniu do tego celu możliwie jak największej ilości siły. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł - istnieje wiele przypadków, w których nie tylko zalecane, ale i konieczne dla prawidłowej eksploatacji jest wykorzystanie ściśle sprecyzowanego momentu. Tutaj klucz dynamometryczny staje się niezbędny, umożliwiając uporanie się z tematem we właściwy sposób. Specjalny klucz dynamometryczny pozwoli nam dokręcić śrubę w sposób, który jej nie uszkodzi, a jednocześnie zapewni dogodnie mocne połączenie. 

Z powodu tej niezwykle istotnej cechy, klucz dynamometryczny jest obowiązkowym elementem wyposażenia wielu fachowców. Zarówno w kontekście fachowych zastosowań warsztatowych, jak i w obrębie domowych szafek z narzędziami, klucz dynamometryczny definitywnie zasługuje na miejsce.

Jak dokonać prawidłowego wyboru klucza dynamometrycznego?

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu klucza musimy uwzględnić wiele istotnych kwestii. Pierwszym z parametrów na jakie musimy zwrócić uwagę pod kątem konkretnego wykorzystania klucza będzie jego moment. Nie będzie tu z pewnością problemu znalezienie odpowiedniego pod tym względem modelu, gdyż na rynku natkniemy się na bardzo szerokie spektrum kluczy.

Kolejną istotną charakterystyką opisującą taki klucz jest nic innego jak jego dokładność. Jest ona opisana procentami i w zależności od tego, czy celujemy w amatorskie czy profesjonalne zastosowania, powinniśmy celować w odmienne parametry. Z tego też względu określenie do czego konkretnie będziemy używać danego klucza jest tutaj istotną sprawą.

Kolejną kwestią mającą znaczenie przy doborze takiego rozwiązania jest po prostu jego jakość. Definitywnie nie warto tracić czasu i pieniędzy na trzeciorzędne rozwiązania, w kontekście których stykamy się z niską dokładnością jaka poniekąd w wielu przypadkach torpeduje fundamentalny sens tego narzędzia. Co więcej, za sprawą jego niskiej jakości będziemy mieli do czynienia z relatywnie szybkim wyrobieniem się jego sprężyny, co w dalszym stopniu pogorszy dokładność sprzętu. 

Koszta kluczy dynamometrycznych

Spektrum cenowe kluczy na których można polegać zaczyna się już od okolic dwustu-trzystu złotych. W przypadku zaś celowania w klucz dynamometryczny o profesjonalnych możliwościach, musimy liczyć się z wydatkiem przekraczającym 500 złotych. Pamiętajmy, że w tych przypadkach mamy do czynienia ze sprzętem, jaki będzie z powodzeniem służyć nam przez długi czas.