Filtruj według

Klucze udarowe 1/4"

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Pneumatyczne klucze udarowe 1/4", sklep z wyposażeniem warsztatów zaprasza.

Klucze udarowe pneumatyczne 1/4’’ to optymalny rozmiar dla narzędzi tego typu, które mają dotrzeć tam, gdzie większe modele mogą mieć trudności. Wersje oferowane przez sklep internetowy Machonline z pewnością poradzą sobie z tym wyzwaniem. To mini wkrętarki udarowe, które poradzą sobie z nawet  bardzo zapieczonymi śrubami kół. Są one co prawda małe, ale swoimi parametrami mogą zaskakiwać. Mimo niewielkich rozmiarów posiadają relatywnie sporą moc na poziomie 68Nm wartości momentu obrotowego. Właśnie w takich sytuacjach ujawnia się przewaga pneumatyki nad elektryką. Instalacje sprężonego powietrza pozwalają osiągać wysokie parametry urządzeń przy dużo mniejszym zapotrzebowaniu na energię. A także konstruować narzędzia o dużo mniejszych gabarytach. Nie ma tutaj potrzeby stosowania sporych objętościowo zwojów silnikowych czy akumulatorów. Dzięki temu praca z pneumatyką daje zupełnie nowe możliwości. Większe narzędzia pneumatyczne nadają się do autobusów, do ciężarówek, do pojazdów budowlanych czy do maszyn rolniczych. Z kolei wersje ¼’’ świetnie sprawdzą się do mniejszych dzięki swej większej kompaktowości.

Wydajne klucze udarowe pneumatyczne ¼’’, czyli optymalne połączenie mocy i precyzji

Klucze udarowe pneumatyczne 1/4’’ to dobre rozwiązanie do mniejszych warsztatów lub stanowisk przemysłowych i fabrycznych. Wszędzie tam, gdzie ograniczeniem jest przestrzeń i miejsce ten sprzęt nada się wprost idealnie. I posiada on również wiele innych zalet. Przede wszystkim świetnie leży w dłoni, co również nie jest bez znaczenia. Długa praca ciężkim i topornym narzędziem to zazwyczaj niska wydajność i szybkie zmęczenie operatora. Tutaj nic takiego nie będzie miało miejsca. Specjalny materiał obudowy, z której wykonano narzędzia pneumatyczne Ingersoll Rand daje gwarancję pewnego i silnego chwytu. Oczywiście urządzenia te cechują się również wygodnym dostępem do wszystkich wyłączników, włączników oraz pokręteł regulacji. Jak na przykład regulacji obrotów. Dzięki temu znajdują one szerokie spektrum zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Nadadzą się zarówno do prac wymagających mocy, jak i tych w których stawia się na precyzję oraz delikatność. A przez to spotkać je można w dużych fabrykach i taśmach przemysłowych. Ale także w zwykłych przydomowych warsztatach.

Pneumatyka do warsztatów wulkanizacji, do stacji diagnostycznych

Jedna czwarta cala to jeden z popularniejszych rozmiarów kluczy warsztatowych. Stosuje się go głównie do samochodów, motocykli i maszyn. Dzięki zamontowanemu w naszym sprzęcie udarowi praca ze śrubami w takich pojazdach będzie szybka i sprawna. System ten pozwala narzędziom średniej mocy wydajnie wkręcać i wykręcać nawet bardzo zapieczone elementy. A także śruby stopione lub po prostu zardzewiałe. Zasada działania tego układu polega na generowaniu cyklicznych uderzeń przekazywanych na narzędzie. Pomaga to sekwencyjnie zwiększyć jego siłę, dzięki czemu proces wykręcania i wkręcania jest wspomagany potężną mocą. Efektem jest błyskawicznie wkręcony lub wykręcony element. Narzędzia pneumatyczne udarowe mają to do siebie, że ich konstrukcja oraz sposób zasilania pozwalają wycisnąć z systemu udaru maksimum jeśli chodzi o moc. Jednocześnie niewielkie rozmiary kluczy w tej kategorii powodują, że są one idealnym połączeniem kompaktowości, siły oraz ergonomii. Można dzięki nim dotrzeć do trudno dostępnych miejsc oraz pracować z nawet bardzo twardymi materiałami. 

Narzędzia do pracy z naprawdę twardymi materiałami

Klucz udarowy pneumatyczny to wersja, która nie posiada silnika elektrycznego. Jego napęd stanowi za to sprężony strumień powietrza generowany przez odpowiedniego typu sprężarkę. Temu stanowi rzeczy sprzęt ten zawdzięcza wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo korzystna relacja dostarczana energia-moc. To znaczy przy pomocy stosunkowo niewielkiej energii dostarczonej można wykonać relatywnie dużą pracę. W przypadku udaru ma to jeszcze większe znaczenie. Poza tym brak akumulatorów oraz silnika wewnątrz samego klucza znacząco obniża wagę urządzenia. To z kolei sprawia, że dysponujemy narzędziem lekkim, a jednocześnie bardzo mocnym. Czego więcej trzeba aby skutecznie dokręcać i wykręcać śruby z pojazdów? Najlepiej niskiej awaryjności. I tę także nasza pneumatyka warsztatowa dostarcza. Nieskomplikowana budowa tego sprzętu powoduje, że rzadko się on psuje, a ewentualne naprawy są szybkie i stosunkowo niedrogie. Choć wymaga on odpowiednio dobranej instalacji, w ostatecznym rozrachunku wychodzi bardzo korzystnie pod względem eksploatacji. Szczególnie w zakładach, w których chodzi praktycznie non stop.