Filtruj według

Szlifierki obrotowo-oscylacyjne

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Szlifierki obrotowo oscylacyjne pneumatyczne, bezpyłowe, tarczowe, z odsysaniem

Szlifierki obrotowo oscylacyjne znajdują zastosowanie głównie podczas prac na powierzchniach drewnianych. Równych lub niezbyt mocno zaokrąglonych. Sprawdzą się one zarówno w warunkach profesjonalnych (na przykład w warsztacie lub zakładzie produkcyjnym), jak i domowych. Popularnym ich zastosowaniem jest szlifowanie mebli drewnianych przed malowaniem. Na naszych stronach znajdą Państwo sprzęt tylko sprawdzonych producentów. Są tutaj między innymi szlifierka oscylacyjna 150mm Airtec oraz modele Ingersoll Rand 8201MAX, 8102MAX i 3128KA. Także w całych zestawach. To sprzęt, który naprawdę sprawdza się w trudnych warunkach. Ergonomiczny, nisko awaryjny i wytrzymały. Posłuży długie lata zarówno w zakładzie, jak i przydomowym warsztacie. Da się delikatnie i z wyczuciem prowadzić, zagwarantuje swobodne dotarcie i świetny szlif narożników. Nasze narzędzia pneumatyczne to ponadto naprawdę wysoka jakość obróbki. W szerokiej ofercie tego typu urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem mogą Państwo dowolnie wybierać szerokość powierzchni roboczej. Choć większa pozwala wykonać pracę szybciej, nie zawsze gwarantuje taką precyzję jak model z mniejszą średnicą tarczy. 

Szlifierki obrotowo oscylacyjne pneumatyczne do drewna, 150mm, z tarczą na rzep, Airtec, Ingersoll Rand

Szlifierki obrotowo oscylacyjne, które oferujemy Państwu w tej kategorii to wyjątkowy asortyment o świetnych parametrach. Wśród nich wymienić można chociażby bardzo niski poziom wibracji, co jest częstym mankamentem sprzętu tego rodzaju. Eliminacja wibracji pozwala z kolei na zmniejszenie zużycia poszczególnych części, w tym tarcz. Ma ona także spory wpływ na dokładność i regularność szlifu. Nasz sprzęt stanowi także bardzo oszczędnościowe rozwiązanie w kwestii oszczędności energii, mimo dosyć relatywnie mocnego silnika z poziomem mocy 0.20kW. Korpusy, które wykonano z kompozytu są lekkie i bardzo wygodne dla operatora. Posiadają także szereg usprawnień, które podnoszą ich ergonomię. Nasze modele szlifierek charakteryzują się także stosunkowo niskim, a już na pewno racjonalnym zapotrzebowaniem na powietrze rzędu 360l/min. Przygotowane je także do instalacji z systemem centralnego odciągu. Wszystko to sprawia, że urządzenia pneumatyczne, które przedstawiamy Państwu w tej kategorii, stanowią świetny wybór dla każdego, kto szuka dobrej jakości sprzętu w umiarkowanej cenie.

Narzędzia pneumatyczne do szlifowania powierzchni drewnianych i nie tylko

Urządzenia te czasem nazywa się także szorstkownicami lub wyrównywarkami. Pozwalają nam one wygodnie szlifować przede wszystkim powierzchnie drewniane. Urządzenia pneumatyczne do szlifowania drewna do niedawna były ciężkimi i nieporęcznymi przyborami. Dodatkowo generującymi sporo pyłu i innych zabrudzeń. A także wyjątkowo głośnymi. Na szczęście nasz asortyment w kategorii narzędzia zasilane sprężonym powietrzem cechuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nawet jeśli ich zasada działania pozostaje klasyczna, pełno w nich udogodnień znacząco poprawiających ich ergonomię oraz bezpieczeństwo. Kompozytowy wirnik, regulacja prędkości czy błyskawiczne odprowadzanie pyły, to tylko niektóre z nich. Z tym sprzętem żadna powierzchnia nie będzie zbyt twarda lub zbyt zanieczyszczona. Choć najlepiej nadadzą się one do powierzchni płaskich, bez problemu można także z nimi pracować w przypadku elementów zakrzywionych. To świetna opcja zarówno do zastosowań warsztatowych jak i przemysłowych. Nasze szlifierki sprawdzą się świetnie u profesjonalistów oraz domowych majsterkowiczów. To sprzęt na lata, jeden z najlepszych w swojej kategorii, który niejednokrotnie udowodni swoją wartość. 

Urządzenia pneumatyczne Airtec i Ingersoll Rand, najlepszy stosunek jakości do ceny

Zakładając sklep internetowy Machonline chcieliśmy przede wszystkim stworzyć miejsce, w którym jakość będzie łączyła się z uczciwą ceną. Choć truizmem jest, że dobry sprzęt nie może być tani, celem, który od początku nam przyświecał, było dostarczanie narzędzi trwałych. Choć czasem ze średniej i wyższej półki cenowej. Dlatego na naszych stronach goszczą narzędzia firmy Airtec. To jeden z liderów produkcji urządzeń zasilanych sprężanym powietrzem. Od lat jego produkty ceni się na rynku jako właśnie trwałe narzędzia, które radzą sobie nawet w trudnych warunkach. To klasyczne konstrukcje zmodernizowane oraz wyposażone w nowinki techniczne. Dzięki temu praca z nimi to czysta przyjemność. Drugim istotnym producentem, którego asortyment można u nas znaleźć jest Ingersoll Rand. To z kolei marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Mocarny sprzęt, długie lata bezawaryjnej pracy oraz przede wszystkim ponad wiek doświadczenia. To znaki rozpoznawcze tego lidera rozwiązań w segmencie pneumatyki. Jego produkty to przybory, którym można zaufać. Gwarantujemy, że utrzyma on wysokie parametry przez długi czas. 

Szlifierki obrotowo-oscylacyjne

Za sprawą wykorzystania potencjału szlifierek tego typu można z powodzeniem uporać się z szerokim spektrum prac zarówno w profesjonalnym warsztacie jak i domowym garażu. Z tego względu z pewnością warto będzie wyposażyć się w takie urządzenie, preferując sprzęt pochodzący od renomowanych marek.

Przeznaczenie szlifierek obrotowo-oscylacyjnych

Narzędzia te pozwalają dokładnie i sprawnie dokonać wygładzenia i obróbki szerokiego spektrum powierzchni. Narzędzie to jest bardzo wszechstronne, dlatego nie sposób wyliczyć jego wszystkich potencjalnych zastosowań. Dość będzie dodać, że zarówno w miejscu pracy, przy weekendowym, domowym majsterkowaniu jak również przy tworzeniu przestrzeni ogrodowej, szlifierka obrotowo-oscylacyjna może okazać się ogromnie pomocna. 

Charakterystyka szlifierek obrotowo-oscylacyjnych

Urządzenia te skonstruowane są z myślą o intuicyjnej i przyjaznej obsłudze. Posiadają one tak zwaną stopę czyli element obrotowy, jaki napędzany jest za pośrednictwem silnika. Na stopie osadzony jest papier ścierny, czego dokonuje się za sprawą specjalnej blokady mechanicznej lub rzepów. Naturalnie - gradacja papieru ściernego może być wybrana przez nas. Dzięki temu, że tak doposażona stopa szlifierki wykonuje bardzo szybki ruch, oddziałuje z dużą intensywnością na powierzchnię nad którymi pracujemy. 

Selekcja szlifierek obrotowo-oscylacyjnych

Spektrum dostępnych na rynku modeli szlifierek obrotowo-oscylacyjnych pozwala nam naturalnie dobrać urządzenie o parametrach dopasowanych do naszych potrzeb. Znajdziemy zarówno urządzenia zasilane sieciowo i akumulatorowo. Ponadto, możemy natknąć się z powodzeniem na rozwiązania o zróżnicowanej ilości cykli, wadze i gabarytach, liczbie oscylacji na minutę czy po prostu mocy. Warto przemyśleć swój zakup, najważniejszym aspektem oprócz dostatecznej mocy urządzenia będzie także to, by jego ergonomia, waga i kształt pozwalały nam korzystać z niego w komfortowy, wygodny sposób.

Zastosowania szlifierek oscylacyjnych

Eksploatując taki sprzęt możemy skutecznie szlifować powierzchnie różnorakiego sortu. Urządzenia te uporają się zarówno z gładkimi jak i delikatnie zaokrąglonymi powierzchniami.
Również spektrum materiałów obróbce których podoła z powodzeniem szlifierka obrotowo-oscylacyjna jest szerokie. Beton, kamień, gips czy drewno - wszystkie z nich można z powodzeniem poddawać skutecznej obróbce.
Istnieją też dodatkowe zależności związane z selekcją takich urządzeń, przykładowo - istotną kwestią przy pracy z gipsem będzie posługiwanie się urządzeniem jakie wyposażone jest w uszczelniacz jak i również wyjście odprowadzające pył.
W przypadku wykorzystywania szlifierek do pracy z większymi powierzchniami warto będzie również rozważyć zakup urządzenia o większej stopie. W oczywisty sposób podniesie to znacznie wydajność pracy. Na rynku proponowane są również szlifierki ze stopą w kształcie delty, dzięki której dotarcie do trudno dostępnych miejsc staje się łatwiejsze.
Gama dostępnych modeli szlifierek obrotowo-oscylacyjnych oraz ich funkcjonalności pozwala z powodzeniem uporać się z licznymi wyzwaniami.