Klucze udarowe
Dobre klucze udarowe pneumatyczne do kół
Klucze udarowe pneumatyczne to nieocenione narzędzia spotykane najczęściej w warsztatach samochodowych. Ich moc, efektywność i sprawność są w stanie bez problemu konkurować z wersjami akumulatorowymi i zasilanymi elektrycznie. Do czego najlepiej przyda się klucz udarowy pneumatyczny Ingersoll Rand? Nie tylko do ściągania samochodowych kół. To wysokiej jakości sprzęt, którego użyjesz także do wymiany klocków hamulcowych i do zmiany opon. Będzie nieoceniony podczas każdej roboty wymagającej szybkiego i bezproblemowego zdjęcia kół. Na przykład aby szybko dotrzeć w miejsce, które zasłaniają. Gdzie takie urządzenie znajduje zastosowanie? Najczęściej trafia on do profesjonalnych, ale także do przydomowych warsztatów samochodowych. Jeśli jesteś mechanikiem lub pracujesz na stacji, sprzęt udarowy z pewnością okaże się niezbędny. Bardzo często stosuje się go także do wulkanizacji. A także szeroko w studiach autodealingowych. Bo to urządzenie, które konkretnie i skutecznie skraca czas pracy. Sklep internetowy machonline.pl oferuje Państwu świetnej klasy klucze pneumatyczne Ingersoll. Czyli znanego i szanowanego na rynku producenta pneumatyki.
Klucze udarowe pneumatyczne są lekkie i wytrzymałe
Bo dobre klucze udarowe pneumatyczne po prostu dają radę. Okazuje się, że pozory i techniczne przesądy związane ze sprężonym powietrzem mogą mylić. Dobry klucz pneumatyczny w zestawie z nasadkami jest po pierwsze wyjątkowo mały, lekki i poręczny. A przy tym może zdziałać tyle, ile jego więksi konkurenci. W naszym sklepie internetowym oferujemy klucze pneumatyczne ½’’, ¼’’,3/4’’, 3/8’’ oraz 1’’. Jeśli będzie z nim współpracować odpowiednia sprężarka, urządzenie spokojnie dorówna parametrami elektrycznej konkurencji. Ponadto dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów oraz wyjątkowej konstrukcji, tego typu sprzęt jest niezwykle ergonomiczny. A także niemalże idealnie dopasowany do dłoni operatora. Zapewnia to przyjemną i wygodną pracę. Tym bardziej, że w przypadku większości naszych modeli sama rękojeść jest pokryta specjalnym, zapobiegającym nadmiernym drganiom, materiałem. A wygodna praca, jak wiadomo, to gwarancja wydajności i efektywności. Nasze zestawy są ponadto ułożone w specjalnej walizce, która oprócz tego, że pozwoli zachować porządek, zazwyczaj daje także możliwość przechowywania materiałów konserwacyjnych.
Profesjonalne narzędzia warsztatowe to lżejsza praca i większa wydajność
Dobry klucz pneumatyczny powinien przede wszystkim sprawdzać się w nawet bardzo wymagających warunkach. Zazwyczaj pracuje on pod naprawdę sporym obciążeniem, dlatego na jego parametrach nie warto oszczędzać. Czy to model udarowy 1/2’’, 3/4’’, 3/8’’, 1’’ lub 1/4’’, czy kątowy. Zdecydowanie lepiej wybrać sprzęt nieco droższy, który jednak z pewnością wystarczy na dłuższy czas. Do najistotniejszych parametrów, które zdecydowanie musimy brać pod uwagę podczas jego zakupu należą: moment obrotowy oraz całościowa cena produktu. Moment obrotowy to jest oczywiście, tłumacząc najkrócej, siła, z jaką dzięki temu sprzętowi możemy dokręcić pożądaną śrubę. Do wykręcania śrub w kołach samochodowych wystarczy wartość momentu 80 do 150Nm. Jeśli myślimy o zastosowaniach amatorskich, taka wersja powinna nas zadowolić. Jeśli z kolei myślimy o zastosowaniach profesjonalnych lub półprofesjonalnych, jak na przykład odkręcanie śrub tirów czy siodeł ciągników siodłowych, powinniśmy pomyśleć o czymś mocniejszym. Narzędzia zasilane sprężonym powietrzem to ten rodzaj sprzętu, w których wyższa cena zazwyczaj oznacza lepszą jakość.
Dobre klucze pneumatyczne, jakimi właściwościami powinny się odznaczać?
Dobry klucz pneumatyczny musimy jednak podłączyć do dobrej jakości zasilania, takiego jak odpowiednia sprężarka pneumatyczna. To warunek konieczny aby nasz sprzęt po prostu wyciągał fabryczne parametry. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tutaj zbiornik o pojemności przynajmniej 100l. Jednak do zastosowań fabrycznych może się on okazać zbyt mały. Na komfort i wydajność pracy z kluczem spory wpływ mają także inne jego właściwości. Do także istotnych należy chociażby prędkość obrotowa. Choć nie jest to wartość mająca wydatny wpływ na samą pracę, warto przy jej pomocy oszacować wartość zasilania, które trzeba będzie urządzeniu dostarczyć. Nie bez znaczenia jest również poziom hałasu. Niektóre klucze zapadkowe pneumatyczne, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach, mogą być bardzo głośne. Ma to wpływ zarówno na wygodę operatora, jak i na efektywność jego pracy. Kolejnym parametrem, choć chyba najmniej istotnym, jest poziom zużywania powietrza. Oczywiście maszyny większej mocy powinny cechować się jak najwyższym. Warto wziąć go uwagę przede wszystkim pod kątem dopasowania urządzenia do mocy kompresora.
Klucze udarowe pneumatyczne Ingersoll Rand, do wykręcania śrub, do zawieszeń samochodowych
Klucze udarowe pneumatyczne to bardzo dobra alternatywa dla wersji elektrycznych i akumulatorowych. Lista zalet, które posiadają narzędzia zasilane sprężonym powietrzem, jest długa. Tak samo jak i całej technologii. Kwestią czasu było zatem pojawienie się takich urządzeń jak klucze udarowe pneumatyczne kątowe oraz wersje w zestawie z nasadkami w rozmiarze ½’’. Jednak aby narzędzia tego typu ujawniły swą przewagę i parametry, konieczne jest podłączenie ich do odpowiednio dobranego oraz wydajnego kompresora. To warunek konieczny. Wadę tego rodzaju rozwiązania może stanowić fakt, że owe urządzenia są dosyć głośne. Ma to znaczenie w przypadku na przykład mniejszych warsztatów samochodowych lub zamkniętych pomieszczeń. Jeśli jednak jest to pomijalny aspekt działalności, nasz przyrząd z pewnością będzie wykonywał dobrą robotę. Nie od dziś wiadomo bowiem, że taki sprzęt to przede wszystkim wysoka trwałość oraz bardzo niska awaryjność. A także relatywnie lepsze parametry niż w wersjach akumulatorowych. Poza tym jest to z pewnością najtańszy w eksploatacji typ udaru w warunkach warsztatowych.
Instalacje sprężonego powietrza do warsztatów samochodowych
Klucze udarowe pneumatyczne najczęściej można spotkać w warsztatach samochodowych, gdzie służą do wkręcania i wykręcania śrub w kołach. Ale z pewnością znajdą one także inne zastosowania. Zarówno wersje proste i klucze kątowe ukażą najwyższe parametry pod warunkiem, że optymalnie je dobierzemy. Zdecydowanie powinniśmy wybrać model, który będzie posiadał regulowany moment obrotowy i moc. Dobry sprzęt będzie również posiadał przynajmniej trzy tryby pracy. Ponadto praktycznie obowiązkowa jest opcja przestawiania obrotów. Niezbędne jest oczywiście odpowiednie dopasowanie udaru do kompresora. Może to stanowić niewielki problem dla osób zaczynających pracę z tym sprzętem. Jednak w zamian otrzymujemy to, dzięki czemu instalacje sprężonego powietrza stanowią tak częsty wybór. Sklep internetowy Machonline oferuje Państwu sprzęt firmy Ingersoll Rand oraz Airtec w wersjach ¼’’, 3/8’’, ½’’, ¾’’, czy 1’’. Nasze narzędzia pneumatyczne pracują z maksymalnym momentem obrotowym rzędu nawet 1850 Nm. Do tego posiadają dużo mniej ruchomych części, co zmniejsza wibracje i zużycie. Wybierają je najczęściej profesjonaliści szukający najlepszych parametrów i stosunku jakości do ceny.
Tagi : dobre klucze pneumatyczne klucze pneumatyczne klucze udarowe klucze udarowe pneumatyczne mocne klucze udarowe pneumatyczne klucze pneumatyczne klucze udarowe profesjonalne klucze pneumatyczne profesjonalne klucze udarowe