Filtruj według

Klucze nastawne

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Aktywne filtry

Klucze nastawne do rur do prac hydraulicznych

Klucze nastawne do rur czyli krótko mówiąc takie, których szerokość możemy regulować. Ta cecha sprawia, że to narzędzie to nic innego jak uniwersalny klucz nastawny 12’’. Jeśli nasz praca nie wymaga zestawu precyzyjnych, dokładnie dobranych rozmiarowo narzędzi, tego typu przybór będzie jak znalazł. Tego rodzaju sprzęt to przede wszystkim wygoda oraz ergonomia. Nie zabiera wiele miejsca w kieszeni lub w torbie z narzędziami, a jednocześnie pozwala wkręcać, wykręcać i mocować naprawdę sporo elementów. Na stronach sklepu internetowego Machonline nasi Klienci znajdą przede wszystkim klucze SATA. Jest to sprzęt cechujący się wyjątkową jakością i wytrzymałością. SATA obejmuje swoje klucze nastawne dożywotnią gwarancją. I nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę ich parametry. Korpusy tych narzędzi ręcznych wykonano ze stali chromowo – wanadowej. Ich szeroki uchwyt wydatnie poprawia komfort pracy i zapewnia lepszy efekt dźwigni. Do tego dosyć szeroka w tej klasie produktów rozpiętość szczęk (do 40mm), pozwala na uchwycenie nawet dużych śrub. Zauważalnie poprawia to już i tak dużą ergonomię tego artykułu. 

Klucze nastawne do rur i zastosowań przemysłowych

Klucze nastawne do rur to często spotykane, a w praktyce niezbędne narzędzie hydraulików oraz pracowników technicznych różnych dziedzin. Uniwersalny klucz nastawny sprawdzi się ponadto podczas drobnych prac domowych. Wielofunkcyjność oraz duża wytrzymałość to najważniejsze cechy takich produktów. Duży wpływ ma na to także ich dosyć prosta, niezawodna konstrukcja oraz materiały wykonania. Materiały, które poddaje się obróbce cieplnej, dzięki czemu efekt finalny może być praktycznie niezniszczalny w warunkach pracy. Szczególnie w odmianie klucz nastawny żabka. Genialna w swojej prostocie zasada pracy tego narzędzia polega na użyciu prostej dźwigni. Zazwyczaj jest nią niewielka śruba, której przekręcanie powoduje przysuwanie lub odsuwanie szczęk. Efekt ten pozwala na przyłożenie naprawdę sporej siły bez ryzyka uszkodzenia narzędzia. Ponadto ma to również tę zaletę, że sam przyrząd jest niewielki. Zaś sama szczęka nie musi wielokrotnie przewyższać rozmiarami obiektu, który wkręca lub wykręca. Dobrze dobrana rękojeść jeszcze wzmacnia ten rezultat. Dlatego ten typ tak dobrze sprawdza się w przypadku prac hydraulicznych lub monterskich. 

Klucze nastawne angielskie, regulowane, rozsuwane

Zdecydowanie największą zaletą tego rodzaju urządzeń jest ich uniwersalność. Klucz nastawny 15’’ pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w torbie roboczej. A także pieniędzy bo pozwala uniknąć konieczności kupowania zestawu. Dzięki zmiennemu rozwarciu szczęk można bez żadnego problemu dopasować klucz do śruby (nawet niestandaryzowanej) oraz dokręcać ją i odkręcać z dowolną siłą. Jednym z najpopularniejszych standardów tego rodzaju narzędzi jest klucz angielski. Charakteryzuje się on właśnie mechanizmem regulacji, który stanowi śruba ślimakowa. Kręcąc nią powodujemy zsuwanie i rozsuwanie szczęk. Choć w gruncie rzeczy elementem ruchomym jest tylko szczęka dolna. Część tych akcesoriów wyposażono dodatkowo w specjalny mechanizm blokady zacisku. Pozwala to na precyzyjne ustawienie rozstawu i zablokowanie go. Jest to mechanizm użyteczny w przypadku precyzyjnych zastosowań. W przypadku użytkowania domowego nie jest konieczny. Modele, które oferujemy na stronach sklepu internetowego Machonline osiągają szerokość rozstawu aż do 42mm. Daje to ogromne możliwości zarówno profesjonalnym użytkownikom, jak i domowym majsterkowiczom.

Narzędzia i akcesoria robocze SATA z dożywotnią gwarancją

Akcesoria i narzędzia robocze tego rodzaju, czy to wersje angielskie, francuskie lub szwedzkie, w czasie swej pracy ulegają bardzo dużym obciążeniom i przeciążeniom. W przypadku modeli nastawnych niezwykle ważna jest dobra wytrzymałość mechanizmu regulującego, który ulega awariom najczęściej. Zdarza się, że nawet dobre akcesoria nie dotrzymują parametrów fabrycznych. Klucze angielskie SATA nie nastręczają takich problemów. Jest to producent, który jako jeden z pierwszych wprowadził na swój asortyment dożywotnią gwarancję. Znaczy to tyle, że jest po prostu pewny jego wysokich parametrów. I nie ma w tym nic dziwnego ponieważ od wielu lat jest to czołowa marka jeśli chodzi o ręczne narzędzia do pracy. SATA to nie tylko dobre parametry akcesoriów o tradycyjnej konstrukcji. To także sporo nowych rozwiązań technicznych, modernizacje starych oraz duża ilość innowacyjnych technologii. A ponadto – świetne materiały oraz proces produkcji z surowymi testami na praktycznie każdym etapie. Świetna ergonomia, zarówno trzpienia jak i obudowy, gwarantują mocny chwyt oraz efektywną i wygodną pracę.