Filtruj według

Wkrętarki

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wkrętarki pneumatyczne pistoletowe i wkrętaki ze sprzęgłem ślizgowym. Przystępna cena i dobre parametry

Mocarne wkrętarki pneumatyczne pistoletowe będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pracują z naprawdę twardymi materiałami. Jeśli wkręcamy śruby na przykład do betonu, pneumatyka przemysłowa będzie rozwiązaniem z pewnością nie gorszym niż narzędzia elektryczne. A w wielu przypadkach lepszym. Dla rozwiązań domowych lub skromniejszych warsztatowych, najlepsza będzie wkrętarka pneumatyczna prosta. Posiada ona podstawowe parametry, dzięki którym bez problemu wykonamy mniej wymagające prace. Do tych bardziej zaawansowanych lepiej nadają się modele pistoletowe, wkrętarki pneumatyczne kątowe lub wersje impulsowe. Są to już wersje stosowane w zakładach przemysłowych oraz dużych warsztatach. Podobnie jak modele ze sprzęgłem odłączającym oraz  ze sprzęgłem ślizgowym. Tego rodzaju pneumatyczne narzędzia warsztatowe to zawsze gwarancja dobrze wykonanej roboty. I to przy parametrach lepszych niż w przypadku zasilania prądowego. Narzędzia na sprężone powietrze dysponują naprawdę sporymi możliwościami i coraz większa ilość ludzi z branży codziennie się o tym przekonuje. Sklep internetowy machonline.pl serdecznie zaprasza. Gwarantujemy fachowe doradztwo, szybką wysyłkę oraz przyjazne metody płatności.   

Wybierz wkrętarki pneumatyczne ze sprzęgłem odłączającym i gwarancję satysfakcji z wykonanej pracy

Coraz częściej wkrętarki pneumatyczne wypierają wersje zasilane prądem w rozwiązaniach przemysłowych. I nic dziwnego. Bo mimo konieczności zainstalowania sprężarki, często przewyższają one komfortem pracy modele elektryczne. Takie wkrętarki pneumatyczne z podajnikiem na przykład, często instalowane są na stanowiskach pracy ciągłej i taśmowej. Dzięki nim robota jest szybsza, bardziej sprawna i efektywna. Narzędzia pneumatyczne świetnie sprawdzają się w prawie każdych warunkach. Są mniejsze i lżejsze. Często posiadają też lepsze parametry pracy za tę samą cenę. Na ich korzyść zazwyczaj przemawia także ergonomia. Choć ich główną funkcją jest wkręcanie i wykręcanie, wiele ich wersji pozwala także na dodatkowe wiercenie otworów. Efekt ten można osiągnąć też za pomocą specjalnego akcesorium. Jeśli zatem planujemy wyposażenie linii produkcyjnej lub wyposażenie linii przemysłowej, warto rozważyć pneumatykę jako częściowe, a nawet główne rozwiązanie narzędziowe. Choć wadą tej propozycji jest instalacja sprężarki oraz długich przewodów zasilających, jej zalety przyjdzie nam zobaczyć bardzo szybko. Szczególnie w kwestiach wyższej mocy, lepszej wydajności, małej awaryjności oraz kosztów zużycia.

Wkrętarki pneumatyczne Ingersoll-rand, metoda działania i podstawowe zastosowania

Wkrętarki pneumatyczne Ingersoll-rand to narzędzia zasilane sprężanym powietrzem, które coraz częściej zauważyć można w fabrykach, stoczniach i warsztatach mechanicznych. Nie powinno to dziwić. Właściwie zaprojektowana i dobrana pneumatyka przemysłowa, swoimi właściwościami może przewyższać rozwiązania prądowe. Czym zatem różni się wkrętarka pneumatyczna od swojej wersji elektrycznej? Przede wszystkim zasadą działania. W tym przypadku silnik wirnikowy lub łopatkowy zasilany jest powietrzem o ciśnieniu od 5 do 10 barów. A zatem do jego obsługi potrzebny będzie odpowiedniej mocy kompresor (sprężarka). W przypadku charakteru samej pracy, urządzenie to nie różni się zbytnio od wersji prądowej. Praktyka pokazuje, że daje sobie lepiej radę z naprawdę twardymi powierzchniami. Narzędzia robocze proste o prędkości obrotowej 1000 obr./min pozwolą nam na efektywną pracę na przykład z drewnem i raczej miękkimi materiałami. Do poważniejszych zastosowań warto wybrać modele powyżej 1800 obrotów na minutę. Często podkreśla się także bezpieczeństwo tych urządzeń. Wiele z nich posiada mechanizm automatycznie wyłączający narzędzie po osiągnięciu określonego momentu obrotowego.

Jakie wkrętarki pneumatyczne pistoletowe wybrać do swojego warsztatu lub zakładu produkcyjnego?

Nowoczesne wkrętarki pneumatyczne występują w wielu odmianach. Podstawowy ich podział opiera się na różnych parametrach i związanymi z tym rożnymi zastosowaniami. Druga metoda to klasyfikacja ze względu na model. Najpopularniejsze ich wersje, to wersje proste. Nadadzą się one do raczej półamatorskich robót. Jedne z popularniejszych urządzeń to modele kątowe. Głównie dlatego, że pozwalają dokręcać wkręty nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Nie mniej popularne są także wersje pistoletowe. Te nadają się dobrze do prac domowych lub warsztatowych. Modele do poważniejszych robót to narzędzia impulsowe. Posiadają one wysoki moment obrotowy, dzięki czemu nie oprą się im nawet bardzo twarde powierzchnie. Najbardziej zaawansowane modele to wkrętarki z podajnikiem i ze sprzęgłem. Te pierwsze posiadają specjalny pojemnik na wkręty, które podawane są automatycznie. Drugie zaś pozwalają dostosować moment obrotowy przyrządu do podłoża lub materiału, z którym pracujemy. Ma to duży wpływ na ergonomię i wygodę pracy. Sprawia też, że nasze narzędzie wolniej się zużywa.